Vitajte v našej novej stránke, KRYTEX.sk Všetko je hotové a môžete si užívať nákupy z pohodlia domova.

PRESKÚMAŤ
hero-left-icon hero-right-icon

Často kladené otázky

V sekcii FAQ Krytex nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky o našich produktoch a službách.

Z akého materiálu sú naše výrobky vyrobené?

Všetky naše výrobky sú vyrobené z prvotriedneho mrazuvzdorného betónu a sú prefarbené v celom svojom priereze.

Do akého prostredia sú výrobky určené?

Kompletne celý sortiment je možné použiť tak v exteriéri ako aj v interiéri.

Na aký podklad je vhodné obklady lepiť?

Obklady je možné lepiť na akýkoľvek pevný a súdržný podklad, ktorý unesie hmotnosť obkladu. Bez problémov ho môžete lepiť aj na zateplené fasády. Je však potrebné dodržať presný postup prípravy podkladu a kotvenia. Pri lepení na “necementové” povrchy ako drevo, kov, keramika je nutná špeciálna úprava podkladu a použitie špeciálnych lepidiel.

Ako je to s farebnou stálosťou a jednotnosťou šarží?

Vzhľadom na celoprierezovú technológiu prefarbenia betónovej zmesi špičkovými UV stabilnými pigmentami Bayferrox je zaručená dlhodobá stabilita farieb (čo je možné overiť na 30 ročných realizáciach). Vzhľadom na skutočnosť, že pri výrobe sa používajú čisto prírodné materiály (cement, voda, piesok, železité pigmenty) môžu vzniknúť drobné farebné rozdiely. Preto sa odporúča pri montáži premiešať obklady z viacerých krabíc. Taktiež sa aktuálna šarža môže mierne líšiť od vystavenej “staršej” vzorky u predajcu.

Montáž a údržba.

Montáž našich výrobkov môžete zveriť do rúk odborníkov, ale je možné zvládnuť ich aj svojpomocne. Presné montážne návody nájdete pri konkrétnych produktoch na našich web stránkach. Betónové výrobky sú vo svojej podstate bezúdržbové. Plochy, ktoré sú vo väčšej miere vystavené dažďu, snehu, blatu a externému znečisteniu je možné ošetriť impregnačným prípravkom na betón a tehlu.

Tehlové obklady a škárovanie.

Spotreba a balenie obkladu na 1 m2 plochy je vrátane škár. Odporúčaná šírka škár je cca 10 mm. Škáry je nutné vyplniť vhodnou škárovaciu maltou (odporúčame profi malty Sivert Quick Mix FM). Škárovacie malty sú dostupné v rôznych odtieňoch a majú významný vplyv na celkový vzhľad plochy.

Aký je rozdiel medzi pálenou tehlou a tehlovým obkladom z betónu?

Toto porovnávanie je veľmi podobné hľadaniu výhod a rozdielov medzi pálenou a betónovou škridlou. Obidva typy sú vyrobené z prírodných materiálov a ich výsledné technické parametre či životnosť sú veľmi podobné. Na našom trhu je rozdiel aj v tom, že takmer všetky tehlové obklady z pálenej hliny sú dovážané najčastejšie z Belgicka a Holandska, kým naše tehlové obklady z betónu sú z domácich surovín a slovenskej výroby.

Biely cementový výkvet.

V niektorých prípadoch sa môžu na povrchu betónových, alebo aj pálených obkladových prvkoch objaviť rôzne usadeniny vo forme belavých závojov. Najčastejšie sa objavujú na miestach, ktoré sú dlhodobo namáhané vlhkosťou. Táto vnútorná vlhkosť následne vyplavuje na povrch voľné krištály vápencových solí. Najčastejšie ide o tzv. sekundárne výkvety, ktoré sú často vyplavované z podkladu (betón. debniacich tvárnic, betón. múrikov, prípadne z lepiacich a škárovacích mált). Výkvety časom zmiznú, prípadne sa dajú odstrániť mechanicky, alebo roztokom vody a octu.

Ako sú výrobky balené a expedované?

Všetky obkladové prvky sú balené v kartónových krabiciach a uložené na europaletách. Množstvá, hmotnosti a rozmery krabíc najdete pri konkrétnych produktoch na našich web stránkach. Ostatné výrobky, výrobky záhradnej architektúry a rôzne doplnky sú balené priamo na europaletách podľa požadovaného množstva.

Kde môžem vidieť vzorky vašich výrobkov?

Kompletný bohatý sortiment vrátane rôznych možností či kombinácií si môžete pozrieť v našej firemnej vzorkovni. Väčšinu vzoriek nájdete aj v sieti našich predajcov v rámci celého územia Slovenska. Pokiaľ si chcete vybrať obklad z pohodlia domova, vieme vám poslať vzorku len v cene kuriéra (cca 6,-€) a v prípade, že si obklad objednáte, táto suma vám bude vrátená.

Ako a kde si môžem kúpiť vaše výrobky?

Najrýchlejšia možnosť je nákup priamo v našej firemnej predajni v Martine. Objednať a kúpiť si môžete aj u najbližšieho predajcu vo vašom okolí. A v neposlednom rade je možný nákup priamo z domova na e-shope.