V tomto krátkom návode Vám opíšeme, ako si svojpomocne nalepiť kamenný obklad na stenu, sokel alebo plot.

Krok 1. VÝBER OBKADU

Výber vhodného obkladu je jeden z najdôležitejších krokov, keďže sa na obklad budete pozerať pomerne dlhý čas. Obkladov je na trhu veľké množstvo, líšia sa v dizajne, farbe, materiálnom spracovaní a v neposlednom rade v tvare. Môžete sa inšpirovať TU.

Krok 2. PRÍPRAVA PODKLADKU

Pred lepením obkladov na stenu si najprv skontrolujte podklad a dôkladne ho pripravte. Uistite sa, že všetky plochy sú čisté, suché a bez prachu. V ideálnom vykonajte základné ošetrenie plochy steny hĺbkovým penetračným náterom alebo emulziou na zvýšenie priľnavosti podkladu. 

Krok 3. LEPENIE OBKLADU

Pre ilustráciu sme si vybrali dizajnový kamenný obklad SEGMENT s rozmery 395 x 95 mm. V prípade, ak plocha ktorú ideme obkladať obsahuje roh, tak začneme obkladať od neho. Rohové prvky vytvoria ideálny pomer preloženia obkladu. Obklad zažneme lepiť od vrchnej časti steny. Ak je potrebné, obklad je možné rezať kotúčom na betón (režeme nasucho a potom ofúkneme). Obklad je ideálne lepiť na špeciálne lepidlo C2TES1, konkrétne toto lepidlo je s obsahom trasu a so znížením sklzom. 

Krok 4. ÚPRAVA POVRCHU

Po nalepení by ste mali počkať, kým lepidlo poriadne vytvrdne. Povrch obkladu oprášte od prachu z rezania. obloženú stenu môžete ošetriť hydrofóbnym náterom